Sıkça Sorulan Sorular

ALICIYIM

 

Yesbilet nedir?

Yesbilet, taraftar ve fanların kendi aralarında bilet alıp satabildiği bir platformdur. Yesbilet, hem alıcıyı hem satıcıyı korur, işlemleri güvenli hale getirir.

Yesbilet'ten bilet almak almak güvenli mi?

Evet, güvenlidir. Tüm kişisel ve ödeme bilgileriniz koruma altındadır. Biletiniz Yesbilet güvencesindedir.

Nasıl bilet satın alabilirim ?

Bilet satın alabilmek için yapmanız gereken, ilgili etkinlik sayfasında tercih ettiğiniz ilanın satın al butonuna tıklamanız. Kredi kartınız ile işlem yapmanız gerekmektedir. Yesbilet, sadece kredi kartı ödemelerini kabul ediyor.

Biletler nasıl gönderiliyor?

Biletlerinizin gönderimi türüne göre; Passolig formatında ise Passolig kartınıza tanımlanır, Kağıt bilet formatında ise adresinize veya vereceğiniz bir adrese kargolanır, E-bilet formatında ise eposta adresinize gönderilir.

Satın aldığım biletler elime ne zaman ulaşır?

Satın aldığınız biletler satıcılar tarafından gönderildiğinden, gerekli iletişim sağlandıktan sonra tarafınıza gönderimi yapılacaktır. Passolig formatındaki biletler, ilgili etkinlik için transfer sistemi açılınca gönderilir. Passolig transfer sistemi genellikle maçtan en geç 2 gün önce açılır.

Kendi hesabımdan birden fazla bilet satın alabilir miyim?

Elbette. Tek hesap üzerinden dilediğiniz kadar bilet satın alabilirsiniz.

Neden farklı fiyatlar var?

Herkes bileti için istediği fiyatı talep etmekte özgürdür.

Fiyatta indirimler yapılıyor mu?

Hayır. Fiyatlara müdahale etme haklarına sahip olmayan Yesbilet, satıcıların belirtmiş olduğu fiyatlara bağlı kalıp ilanlara onay vermektedir. Kurumsal bilet talepleriniz olması durumunda satıcılar ile irtibata geçebilir ve en uygun fiyatı sunmaları için çalışma yapabiliriz.

Sitede satılan biletler ve işlemler yasal mıdır?

Evet. Sitede yer alan tüm biletler yasaldır ve yasal yöntemlerle kullanıcıların alımına açılmaktadır.

Yesbilet'te müşteri hizmetleri var mı?

Evet, Yesbilet Müşteri Hizmetileri'ne hem mail ([email protected]), hem canlı destek hem de bilet satın alan üyelerimizle paylaştığımız telefon yoluyla ulaşabilirsiniz.

Satın alma işlemlerinden sonra iade yapılabilir mi?

Hayır. Satın aldığınız bilet için herhangi bir iade işlemi yapılmamaktadır. Etkinlik iptal edilmediği müddetçe satın alma işlemleri sabit tutulmaktadır.

Yanlış bilet satın aldım. Değişiklik veya iptal yapabilir miyim?

Eğer yanlış bir bilet satın aldıysanız müşteri hizmetleri ile iletişim kurmalısınız. Daha sonrasında ise satıcı ile görüşen müşteri temsilcilerimiz bu durumdan bahsedecek, satışın iptali kabul etmesi doğrultusunda biletinizin iptal işlemlerini tamamlayacaktır. Sizlerin ödemiş olduğu miktar da en kısa sürede iade edilmektedir.

 

SATICIYIM

 

Yesbilet'te bilet satmak güvenli mi?

Evet, güvenlidir. Tüm kişisel ve ödeme bilgileriniz koruma altındadır. Ödemeniz Yesbilet güvencesindedir.

Biletimi satmak istiyorum. Kişisel bilgilerim başkalarının eline geçer mi?

Yesbilet, alıcı ve satıcı arasında ki güven ortamını sağlamakta ve kişisel verilerinizi kimse ile paylaşmamaktadır. Bu sayede bilgileriniz her daim sizinle koruma altında olmaktadır.

Biletlerim için ilan verdim fakat etkinlik sayfasında görünmemekte?

İlk defa sistemden ‘bilet satış’ ilanı eklediyseniz biletlerinizin hemen yayınlanmaması gayet olağandır. Bu gibi durumda satış temsilcileri tarafınıza en kısa sürede dönüş yapar ve siteden satış yapma koşullarını bilgilendirerek, ilanınızı aktif duruma dönüştürür.

Biletimin satış işlemi gerçekleşti. Bilet gönderimini nereye ve ne şekilde yapmalıyım?

Satmış olduğunuz biletin gönderileceği adres veya kimlik bilgilerini; www.yesbilet.com / Profil / Satılan Biletler sekmesinden ilgili satışa tıklayarak görebilirsiniz. Biletinizi gönderdiğinize dair ekran görüntüsünü veya kargo takip numarasını yine bu ekrandan sisteme tanımlamanız gerekiyor.

Biletimi gönderdim. Ödemem ne zaman yapılır?

Ödemeler, bilet satış işlemi tamamlandıktan sonra etkinliğin ertesi iş günü otomatik olarak banka hesabınıza gönderilmektedir.

Ödemem hala hesabıma ulaşmadı?

Ödeme alacak olan kişi eğer banka bilgilerini yanlış / eksik verdi ise Yesbilet, ödemeleri askıya almaktadır. Bu durumda Yesbilet yetkilileri sizinle iletişime geçerek banka hesap bilgilerinizi güncellemenizi isteyeceklerdir. Ek olarak "şimdilik" yurtdışına ödeme gönderemiyoruz.

Satışta biletim var fakat satılmayacak gibi duruyor. Satışta bekleyen ilanlarımı iptal etmem gerekiyor. Ne yapmalıyım?

www.yesbilet.com / Profil / Satıştaki Biletler sekmesine giriş yaptıktan sonra var olan ilanı düzenleyebilir, silebilir veya beklemeye alabilirsiniz.

Swift Kodu Nedir?

Swift kodu, bankalara ait tanımlayıcı bir koddur. Şu an için yalnızca Türkiye'de bulunan bankalara transfer yapabildiğimizden bilet satarken swift kodu girmenize gerek yoktur.